لوله کش چه کار می کند؟

لوله کش چه کار می کند؟

لوله کش ها لوله هایی را تأمین می کنند که آب و گاز را تأمین می کنند و همچنین زباله ها را از خانه ها و مشاغل منتقل می کنند. آنها همچنین وسایل لوله کشی مانند وان ، غرق و توالت و لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی را نصب می کنند. لوله کش های باتجربه کارآموزان را آموزش می دهند و بر مددکاران نظارت می کنند آنها در کنار سایر کارگران ساختمانی کار می کنند.جهت مشاهده لوله کشی ساختمان در اصفهان کلیک کنید.

وظایف و مسئولیت های لوله کشی

لوله کش ها باید قادر به انجام کارهای زیر باشند:

لوله ها و وسایل لوله کشی را نصب کنید
تجهیزات را بصورت بصری بازرسی کرده و تجهیزات آزمایشی مانند فشار سنج و خلا را برای تعیین علت و محل بروز به کار بیندازید
انسداد پاک شده از فاضلاب و توالت سینک ظرفشویی را پاک کنید
عیب یابی کنید و تصمیم بگیرید که چگونه آنها را برطرف کنید
لوله ها و وسایل لوله کشی را تعمیر کنید
هزینه های نصب و تعمیرات را تخمین بزنید
توصیه ها و قیمت گذاری های مربوطه را به مشتریان ارائه دهید
لوله کش ها باید اطمینان از عملکرد صحیح سیستم های لوله کشی خواص را داشته باشند.

وظایف لوله کش

حقوق لوله کش
درآمد لوله کش ها بر اساس تجربه و موقعیت مکانی آنها متفاوت است. آنها حقوق متوسطی دریافت می کنند که بالاتر از حقوق سایر کارگران ساخت و ساز و سایر کارگران است.حقوق تاسیسات ساختمان در اصفهان ماهیانه حدود 10 میلیون می باشد

حقوق سالانه متوسط: 53،910 دلار
10٪ حقوق سالانه برتر: 93،700 دلار
پایین 10٪ حقوق و دستمزد سالانه: 32100 دلار
منبع: اداره آمار کار ایالات متحده ، 2018.

بسیاری از لوله کش ها به اتحادیه های کارگری تعلق دارند که از طرف آنها درباره دستمزد مذاکره می کنند. کسانی که این کار را می کنند باید هزینه عضویت را پرداخت کنند.

آموزش ، آموزش و گواهینامه لوله کش

بیشتر لوله کش ها آموزش های خود را با انجام یک دوره کارآموزی ، که ترکیبی از آموزش کلاس و آموزش در محل کار است ، می بینند. بیشتر ایالات نیز برای کار مستقل به مجوز نیاز دارند.

کارآموزی: کارآموزی توسط اتحادیه های کارگری و کارفرمایان حمایت مالی می شود. این دو از چهار تا پنج سال طول می کشد و شامل 2000 ساعت آموزش در محل کار و آموزش کلاس است. شما به یک مدرک دبیرستان یا معادل سازی نیاز دارید و باید حداقل 18 سال سن داشته باشید تا در یک برنامه پذیرفته شوید. در کلاس ، شما با کدها و مقررات محلی ، خواندن طرح و ایمنی آشنا خواهید شد.

مجوز: لوله کش ها مجوز کار در بیشتر ایالت ها و شهرداری های ایالات متحده را دارند علاوه بر این که به دو تا پنج سال تجربه نیاز دارید ، بسته به محل صدور مجوز ، شما باید یک امتحان را نیز پشت سر بگذارید.

مهارت ها و صلاحیت های لوله کش

برای کار در این شغل ، شما به مهارت های نرم خاصی نیاز دارید. این نقاط قوتی است که افراد با تجربه زندگی به دنیا می آیند یا به دست می آورند. آنها به شما امکان می دهند به عنوان یک لوله کش موفق شوید.

مهارت گوش دادن: توانایی توجه به آنچه مشتریان می گویند به شما اجازه می دهد تا مشکلات آنها را درک کنید.
عیب یابی: پس از گوش دادن به یک شکایت ، باید علت آن را تعیین کنید و سپس نحوه انجام تعمیرات مناسب را بفهمید.
تفکر انتقادی: هنگام حل مسئله ، سنجیدن راه حلهای ممکن قبل از انتخاب بهترین مسئله ضروری است.
ارتباط کلامی: شما باید بتوانید کار مورد نیاز و هزینه های مربوطه را به طور واضح برای مشتریان توضیح دهید.
قدرت بدنی: لوله کش ها باید بتوانند تجهیزات و ابزارهای سنگین را بلند کنند.
چشم انداز شغلی
طبق آمار اداره کار ایالات متحده چشم انداز شغلی در این زمینه عالی است. پیش بینی می شود که اشتغال بین سال های 2016 و 2026 15 درصد رشد کند. این سرعت سریع تر از متوسط ​​برای همه مشاغل است.

استخدام لوله کش و همچنین کلیه افرادی که در کار ساخت و ساز فعالیت می کنند ، به سلامت اقتصاد بستگی دارد. وقتی ساخت و سازهای زیادی در حال انجام است ، مشاغل فراوان تر خواهند بود.

منبع: اداره آمار کار ایالات متحده ، 2017.

محیط کار
لوله کش ها معمولاً هر روز به مکان های مختلف کاری سفر می کنند و کارهای خود را در خانه ها ، ساختمانهای اداری و کارخانه ها انجام می دهند. آنها در فضاهای تنگ کار می کنند ، به طور معمول در داخل خانه ، اما بعضی از آنها حتی در هوای نامناسب نیز ممکن است در بیرون کار کنند. لوله کش ها اغلب جراحات ، از جمله سوختگی ، بریدگی و زمین خوردن را تحمل می کنند.

تقریباً 13٪ کارگران خود اشتغالی دارند. کسانی که هستند می توانند برنامه های خود را تنظیم کنند.

برنامه کاری
بیشتر لوله کش ها مشاغل تمام وقت دارند. عصرها و تعطیلات آخر هفته اغلب بخشی از برنامه منظم آنها است و اضافه کاری (بیش از هشت ساعت در روز یا بیش از 40 ساعت در هفته) معمول است. برای پاسخگویی به شرایط اضطراری ، لوله کش ها باید مرتباً در تماس باشند.

چگونه شغل پیدا کنیم
اول ، تصمیم بگیرید اگر این حرفه مناسب است

آیا علایق ، نوع شخصیت و ارزش های مربوط به کار شما با کار در این زمینه شغلی سازگار است؟ برای اینکه بفهمید صفات زیر را دارید ، خود ارزیابی کنید.

منافع
(کد هلند): RCI (واقع بینانه ، متعارف ، تحقیق)
انواع شخصیت MBTI: ESTP ، ISTP
ارزش های مرتبط با کار
: استقلال ، روابط ، شرایط کار
سپس ، یک حق کسب و کار پیدا کنید

اتحادیه ها و مشاغل کارآموزی ارائه می دهند. برای یافتن مکان آنها از Apprenticeship.gov از وزارت کار استفاده کنید. با اتمام دوره کارآموزی ، شما یک کارگر سفر محسوب می شوید ، به شما این امکان را می دهد که به تنهایی کار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.